سقف شیشه ای:

امروزه سقف های شیشه ای راه حلی سازگار و زیبا با محیط زیست برای روشنایی ساختمان های مسکونی و تجاری محسوب می گردند.

سقف های شیشه ای با استفاده از نور طبیعی به جای الکتریسیته بعنوان یک منبع نور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.

از دیگر مزایای سقف های شیشه ای می توان به وجود طرح ها و تکنیک های مختلف در طراحی شیشه ها و امکان ساخت و تولید آنها در ابعاد و سایزهای مختلف اشاره نمود که امکان نصب و استفاده را برای کلیه افراد سهل و آسان می نماید.

علاقه افراد برای داشتن فضایی زیبا و متفاوت کاربرد سقف های شیشه ای را به جای مصالح رایج سقف ساختمان پررنگ تر می سازد.

از مزایای سقف شیشه ای می توان به تنوع در طرح و رنگ، عمر طولانی، فرم پذیری و زیبایی اشاره داشت.

سیتم سقف شیشه ای متحرک برقی یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت ساختمان می باشد، که توسط ریموت کنترل بازو بسته می شوند، این سیستم به نحوی طراحی شده که وزن حاصل از نزولات جوی را تحمل می کند و با وجود نصب سنسور هوشمند برف و باران، در هنگام بارش سقف بطور اتوماتیک بسته شده و دیگر نیازی به دخالت کاربر نمی باشد.

در شهرهای مدرن امروزی نمای شیشه ای به عنوان عضو ثابت از نمای شهری محسوب می گردد؛ نماها و سقف های شیشه ای باید توانایی پاسخگویی نیازهای عملکردی زیادی را داشته باشند، از جمله:

عملکردهای بصری، مکانیکی، حرارتی و ایمنی

عملکردهای بصری:

نماو جلوه ظاهری

داشتن دید مناسب به داخل و خارج

توانایی استفاده حداکثر نورروز

عملکردهای مکانیکی:

۱-مقاومت و استحکام کافی در مقابل نزولات جوی

۲-بالا بودن عمر مفید

۳-مقاومت در مقابل تنش های حرارتی

عملکردهای حرارتی:

قدرت جذب حرارت

ایجاد تعادل حرارتی

عدم جذب بیش از حد حرارت از خارج به داخل و جلوگیری از اتلاف حرارت از داخل به خارج

عملکردهای ایمنی:

نوع طراحی سیستم نگهدارنده

انتخاب نوع و خصوصیات شیشه کاری

مراکز آموزشی و تفریحی و فرهنگی، هتل ها، پارک ها و فضاهای نمایشگاهی و اماکن تجاری از جمله فضاها و اماکنی هستند که سقف های متحرک را می توان در آنها اجرا نمود.

سقف شیشه ای را بهتر بشناسیم

سقف شیشه ای یکی از انواع سقف هایی است که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.دیگر مانند گذشته افراد به دنبال این نیستند که از مصالحی مانند آهن، گچ و سیمان و مواد مشابه برای اجرای سقف استفاده نمایند. امروزه پیمانکاران و دست اندرکاران ساختمانی به دنبال ایجاد خلاقیت و استفاده از محصولات جدید در ساختمان می باشند.سقف شیشه ای در پاسیوی کوچک تا رستوران های بزرگ و اماکن مشابه آن قابل اجرا می باشد. سقف شیشه ای از شیشه هایی با ضخامت ۱۰ و ۱۲ میلیمتر تشکیل می شود. تمام شیشه ها در سقف شیشه ای سکوریت می شوند که اگر در اثر شکست احتمالی فرو ریخت خاصیت برندگی نداشته باشد. سکوریت باعث می شود که تکه های شیشه سر گرد باشند.

برای امنیت بیشتر شیشه ها در سقف شیشه ای لمینیت نیز می شوند. لمینیت کردن شیشه به این معنی است که اگر شیشه بر اثر ضربه بیش از حد بشکند شیشه به صورت مثلثی سرجای خود باقی می ماند و دچار ریزش نمی شود.سقف شیشه ای در حال حاضر مورد اقبال رستوران ها و کافی شاپ های بزرگ قرار گرفته است فضاهای بیرونی مراکز خدماتی به عناوین مختلف مثل باد، باران، برف، نور شدید آفتاب عملاً کارایی لازم را ندارند ولی با به کارگیری سقف شیشه ای کاربری بهتری پیدا می کنند.سقف شیشه ای باعث زیباتر شدن محیط مورد نظر می شود. سقف شیشه ای می تواند در هر دو مدل متحرک و ثابت نیز ساخته شود.

در اماکن مسکونی و موارد مشابه بیشتر از نوع ثابت ان استفاده می شود، اما در اماکنی مانند رستوران ها و کافی شاپها بیشتر از مدل متحرک آن استفاده می شود. در مدل متحرک پانل های شیشه ای توسط یک موتور کشنده جابجا می شود.

 

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت-درخواست-جام-تراس

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

آخرین مقالات