پارتیشن ریلی یا متحرک یکی از بهترین سازهها و تجهیزات قابل حمل‌وجا به جایی برای استفاده بهینه از سالن های بزرگ اداری و تجاری و حتی منازل می باشد که جلوه ای کاملا مدرن را در محیط ایجاد خواهد نمود. این پارتیشن ها به عنوان یک جداکننده برای مدیریت بهتر فضای داخلی ساختمان ها استفاده شده و دارای بدنه شیشه ای و قاب های مقاوم فلزی می باشند. جام تراس؛ ارائه دهنده انواع پارتیشن ریلی شیشه ای تک جداره و دو جداره، در ادامه به معرفی این محصولات پرداخته و قیمت و موارد مهم در خرید و نصب و اجرای این پارتیشن ها را بررسی خواهد نمود

پارتیشن ریلی چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در اغلب محیط های اداری به چشم میخورد، نبود اتاق و فضاهای مستقل و اختصاصی برای بخش های مختلف کاری می باشد. به همین دلیل بی نظم و آشفتگی و همچنین سر و صدای زیاد می تواند در چنین محیط هایی تا حد بسیار زیادی راندمان کاری کارمندان را کاهش دهد. علاوه براین، در سایر محیط ها از قبیل رستوران ها و مراکز خرید و غیره نیز با مشکل نبود فضای مناسب برای بخش های مدیریت و حسابداری و غیره مواجه هستیم. پارتیشن ریلی شیشه ای یکی از تجهیزات کاملا مدرنی می باشد که در دنیای امروز ارائه شده و زیبایی، نظم و استفاده بهینه از فضا را با هم تلفیق نموده است.

همان طور که از نام این گروه از جداکننده ها مشخص است، پارتیشن های ریلی شیشه ای دارای بدنه ای از جنس شیشه های سکوریت بوده که درون ریل های بسیار مقاوم فلزی قرار گرفته و به صورت دستی یا نیمه اتوماتیک کنترل می شوند. با توجه به محیط نصب این سازه ها، ریل ها بر روی کف سالن یا سقف نصب شده و شیشه ها در آنها قرار خواهند گرفت و به همین دلیل محدودیتی در فضای نصب آنها وجود نخواهد داشت.

متریال ساخت پارتیشن چیست؟

پارتیشن های مورد استفاده در محیط های مختلف از متریال های متفاوتی تولید میشوند که از نظر کیفیت و دوام و زیبایی نیز کاملا با هم فرق دارند. نمونه پارتیشن های ریلی تولید شده توسط جام تراس دارای بدنه شیشه ای بوده و ریل های آن فلزی می باشند. علاوه براین، در نمونه پارتیشن های دارای فریم نیز قاب های فلزی بسیار مقاوم برای آنها در نظر گرفته میشود که از آسیب وارد شدن به شیشه ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری خواهند نمود.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به نوع و نحوه باز و بسته شدن این پارتیشن ها نیز یراق آلات استفاده شده برای آنها متفاوت می باشد. در پارتیشن هایی که آکاردئونی می باشند، از درزگیرهای پلاستیکی بسیار مقاوم استفاده میشود تا از تبادل هوا و همچنین هدر رفتن انرژی کاسته شود.

پارتیشن ریلی

انواع پارتیشن ریلی

در سال های اخیر استفاده از پارتیشن نه تنها در محیط های اداری، بلکه در منازل نیز رواج پیدا کرده و به همین دلیل تنوع در این تجهیزات بسیار زیاد می باشد. به عنوان مثال، می توان انواع پارتیشن ریلی شیشه ای را در گروه های زیر تقسیم بندی نمود:

پارتیشن شیشه ای ریلی دو جداره

شیشه های مورد استفاده برای پارتیشن های متحرک سکوریت با ضخامت حدود ۱۰ میلیمتر می باشد که عایق صدا و دما می باشند. نوع ویژه ای از این پارتیشن ها از شیشه های دوجداره تهیه میشوند که مقاومت بسیار بالایی داشته و کاملا در برابر صدا و دما عایق بوده و گزینه ای بسیار کاربردی برای محیط های اداری شلوغ و همچنین محیط های آزمایشگاهی خواهد بود. بر اساس تست های صورت گرفته، پارتیشن ریلی دوجداره تا ۴۰ دسی بل کاملا در برابر صدا عایق می باشد.


برای خواندن مطالب درمورد سیستم آکاردئونی میتوانید:

 

پارتیشن ریلی آکاردئونی

بر اساس نحوه باز و بسته شدن نیز می توان این پارتیشن ها را به گروه های مختلفی تقسیم بندی نمود که مدرن ترین آنها، آکاردئونی می باشد. این پارتیشن ها از چند لت یا بخش تشکیل شده که همگی درون ریل فلزی مقاوم قرار گرفته و با حرکت دستی یا نیمه اتوماتیک بخش اول، سایر بخش ها نیز به صورت هفت و هشتی از ریل خارج شده و در نهایت بر روی هم قرار میگیرند. برای باز شدن این پارتیشن ها نیز عکس مراحل قبل انجام میشود.

کاربرد پارتیشن ریلی

جداسازی فضا و حفظ حریم شخصی در محیط های مختلف با پارتیشن ها امکان پذیر می باشد. به همین دلیل از این تجهیزات می توان در محیط های مختلف از جمله موارد زیر استفاده نمود:

 • جداسازی بخش های مختلف کاری در محیط های اداری
 • آزمایشگاه ها و محیط های بیمارستانی
 • محیط های دانشگاهی و آموزشی
 • جداسازی بخش تاسیسات و اتاق سرور و شبکه در سازمان ها و ادارات

مزایای پارتیشن ریلی شیشه ای

استفاده از پارتیشن های شیشه ای نه تنها باعث میشود تا از فضا به صورت بهینه استفاده گردد، بلکه از هدر رفتن انرژی و تبادل دما نیز جلوگیری خواهد نمود. علاوه براین، این تجهیزات گزینه ای بسیار کاربردی برای حفظ حریم شخصی و جداسازی بخش های مدیریتی می باشند که به شیوه ای کاملا مدرن می توان به آن دست پیدا نمود. همچنین لازم به ذکر است که این پارتیشن ها جا به جایی بسیار آسانی داشته و وزن آنها سبک و نصب و اجرای آنها در مدت زمان کوتاه قابل انجام می باشد.

بنر-تماس-با-ما

پارتیشن ریلی

قیمت پارتیشن ریلی

در تعیین قیمت پارتیشن ریلی شیشه ای چند عامل و فاکتور مهم تاثیرگذار می باشد که عبارتند از:

   • جنس شیشه و میزان ضخامت آن
   • تعداد لایه های شیشه ای (پارتیشن تک جداره یا دو جداره ریلی)
   • نوع پارتیشن (پانل یا آکاردئونی)
   • بدون فریم یا با فریم بودن پارتیشن
   • تعداد پارتیشن ها و اندازه هر یک
   • جنس یراق آلات و ریل

نکته بسیار مهم درباره این گروه از پارتیشن ها این است که اغلب یراق آلات آنها وارداتی و متعلق به برندهای شناخته شده می باشد. به همین دلیل نوسانات نرخ ارز بر قیمت آنها تاثیرگذار خواهد بود. برای استعلام قیمت پارتیشن شیشه ای ریلی می توانید با کارشناسان فروش جام تراس تماس بگیرید.

موارد مهم در خرید و نصب و اجرای پارتیشن ریلی

با توجه به تنوع بسیار بالا در شیشه های مورد استفاده در پارتیشن های متحرک، لازم است در زمان خرید به رنگ و طرح آنها توجه داشته باشید. به عنوان مثال استفاده از شیشه های سند بلاست برای محیط های اداری و کاری می تواند گزینه ای بسیار کاربردی باشد و آرم و طرح سازمانی مورد نظر بر روی آنها قابل اجرا خواهد بود.

علاوه براین، برای خرید پارتیشن ریلی لازم است به ضخامت شیشه ها، جنس یراق آلات و ریل و همچنین بدنه این تجهیزات توجه داشته باشید و نمونه های مرغوب و با کیفیت را انتخاب نمایید. کارشناسان جام تراس به منظور انتخاب بهتر و رضایت مشتریان مشاوره رایگان قبل از خرید هر یک از محصولات ارائه می دهند.

 

سوالات متداول

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در اغلب محیط های اداری به چشم میخورد، نبود اتاق و فضاهای مستقل و اختصاصی برای بخش های مختلف کاری می باشد. به همین دلیل بی نظم و آشفتگی و همچنین سر و صدای زیاد می تواند در چنین محیط هایی تا حد بسیار زیادی راندمان کاری کارمندان را کاهش دهد. علاوه براین، در سایر محیط ها از قبیل رستوران ها و مراکز خرید و غیره نیز با مشکل نبود فضای مناسب برای بخش های مدیریت و حسابداری و غیره مواجه هستیم.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در اغلب محیط های اداری به چشم میخورد، نبود اتاق و فضاهای مستقل و اختصاصی برای بخش های مختلف کاری می باشد. به همین دلیل بی نظم و آشفتگی و همچنین سر و صدای زیاد می تواند در چنین محیط هایی تا حد بسیار زیادی راندمان کاری کارمندان را کاهش دهد. علاوه براین، در سایر محیط ها از قبیل رستوران ها و مراکز خرید و غیره نیز با مشکل نبود فضای مناسب برای بخش های مدیریت و حسابداری و غیره مواجه هستیم.