به عنوان یک طراح یا معمار، هنگام طراحی محیط یک اداره باید مسائل زیادی را درنظر گرفت. در حالی که امروزه استفاده از نمای شیشه ای در ادارات بسیار فراگیر شده است، برای هر اداره ی مشخصی باید شرایط مختص آن اداره را درنظر گرفت. در همکاری ما با ادارات مختلف، به نکات و امتیازاتی در خصوص استفاده از سیستمهای شیشه ای پی برده ایم که قصد داریم این امتیازات را با شما درمیان بگذاریم.

Gensler Architects

 1. کاهش هزینه و زمان بازسازی

بکار بردن پارتیشن و درب های شیشه ای کشویی یک راه حل جایگزین سریع و تمیز برای تقسیم فضاهای محیط کاری است. در هر دو حالت بازسازی یا ساختن یک بنا، قبل از انجام هر کاری باید یک نقشه ی جامع از تمام قطعاتی که باید در ساختمان به کار روند تهیه شود. سپس درب ها و پارتیشن های موردنظر روی ریل های نصب شده جاسازی میشوند در حالی که میتوان در روزهای آتی موقعیت آنها را به آسانی تغییر داد.

 1. اضافه یا کم کردن اتاقها در صورت لزوم

یکی دیگر از امتیازات استفاده از پارتیشن های شیشه ای این است که میتوان در هر زمان و به سادگی یکی از اتاقهای اداره را کم کرد و یا یکی را ساخت. پارتیشن های شیشه ای در کنار درب های جام تراس برای انجام این کار به شما انعطاف پذیری و قابلیت افزایش فضای بینظیری میدهد.

 1. همسان سازی عوامل اضافی در کنار عوامل شیشه ای

استفاده از سیستم های شیشه ای در ساخت ادارات، امکان بسیار خوبی برای به کار بردن واحدهای ذخیره سازی، قفسه و حتی پرده دارند. چنانچه نیاز به یک کتابخانه، انباری وسایل یا اتاق کنفرانس داشته باشید، تمام عوامل برای ساخت فضای موردنظر شما وجود دارد.

 1. ایجاد هماهنگی و وضوح تصویری

در بعضی از پروژه ها یکی از مهم ترین اهداف دست یافتن به یک فضای کاری گسترده و “اُپن پلن” بود که به سبب آن بتوان سطح بالایی از ارتباطات میان بخشهای مختلف ایجاد کرد. در همین راستا، استفاده کردن از پارتیشن های شیشه ای موجب خلق فضایی هماهنگ و هارمونیک در کنار ظاهری تمیز میشود. محیطی که موجب افزیش کارایی، بهره وری و خلاقیت کارکنان خواهد شد.

 1. کاهش صدای محیط در محل لازم

در گذشته نماهای شیشه ای مانعی در مقابل صدای بیرون محسوب نمیشدند. اما در طول سالیان و با پیشرفتهای انجام شده در صنعت شیشه های دو و سه جداره، قابلیت عایق صوتی و آگوستیک نیز به این محصولات اضافه شده است. هم اکنون میتوان از شیشه های جام تراس در اتاق های ملاقات، اتاق کنفرانس، مکانهای ورزشی و دفاتر اجرایی بهره برد.

 1. استفاده از برچسب بر روی شیشه برای تبلیغات و ایجاد حریم خصوصی

از برچسب ها نیز میتوان به دلخواه بر روی پارتیشن های شیشه ای استفاده کرد. خواه به عنوان آرم شرکت، جملات انگیزشی یا حتی برچسب های مات و تیره کننده برای ایجاد حریم خصوصی، نماهای شیشه ای به شما آن انعطاف پذیری که مورد نیاز شرایط کاریتان میباشد را میدهد.

 1. بهینه سازی و مدیریت نور

برای بعضی ساختماها کنترل و بهینه سازی نور ورودی یکی از اجزای اصلی طراحی بنا محسوب میشود. در این قبیل پروژه ها، استفاده از پارتیشن و درب های شیشه ای نمایی تمیز، مدرن و خاص را در کنار شفافیت مناظر، بهبود دید و حجم زیادی از نور طبیعی فراهم میکند.

شیشه پدید آورنده ی جَوی صمیمی و منظره ای باز و تمیز میباشد. استفاده از نورطبیعی به جای نور مصنوعی باعث:

 • بهبود حال افراد و افزایش روحیه ی مثبت
 • افزایش سودمندی
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • کاهش اثرات زیست محیطی

از افزایش بهره وری تا بهبود ارتباطات و ارتقای زیبایی شناسی، اجرای درست طراحی نه تنها باعث رضایت مشتری در زمان حال میشود، بلکه ایجاد ثبات در روند بهبود کارایی و خلاقیت را در خلال سالهای پیش رو نیز موجب میشود. نمای شیشه ای ادارات، از قبیل پارتیشن، درب و دیوارهای شیشه ای میتوانند نقش درستی در انجام این امر بازی کنند.

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

آخرین مقالات