هنگام ساخت یا نوسازی یک بنای مسکونی، امروزه بیشتر معمارین و طراحان تمایل به استفاده از درب های کشویی در مقابل درب های لولایی سنتی دارند. سیستم های درب شیشه ای برای ساخت فضاهای اضافی، مدیریت و تغییر فضاهای فعلی، بهبود و ارتقای دسترسی به اتاق ها و فراهم کردن نور طبیعی بیشتر ایده آل هستند.

دیوار و درب های کشویی داخلی میتوانند با خود زیبایی را به خانه شما بیاورند و به معمارها کمک میکنند که در کنار کارایی، نمایی یگانه و با استایل را بکار گیرند.

برای افزایش زیبایی، کارایی و سفارشی سازی در پروژه ی مسکونیِ بعدی خود، مقایسه ی زیر در باره ی درب های کشویی شیشه ای و درب های لولایی قدیمی را در نظر بگیرید.Image of architectural sliding glass door to kitchen

اولین مقایسه میان درب های کشویی شیشه ای و درب های لولایی قدیمی: فضا

درب های لولایی برای باز و بسته شدن نیاز به حداقل ۱۸ اینچ فاصله از نقطه ای که درب باز میشود و به داخل اتاق میچرخد دارد. هنگامی که در کاملا باز شد، نیاز است که کنار دیوار قرار بگیرد. این امر باعث میشود که صاحب خانه از قرار دادن هر شیئی روی دیواری که درب روی آن قرار میگیرد محروم بماند. برای یک در با اندازه ی استاندارد این فاصله ۳۶ اینچ است.

در مقابل، درب های کشویی شیشه ای، برای باز یا بسته شدن و قرار گرفتن درون دیوار به هیچ فضایی نیاز ندارند.

به عنوان یک طراح، شما وظیفه دارید که فضای بیشتری بسازید یا از فضای فعلی برای بهبود دسترسی و کارایی بهترین استفاده را بکنید. با انتخاب پنلهای درب کشویی، بلافاصله آن فضایی را که درب های قدیمی لولایی برای باز و بسته شدن درست نیاز داشتند، در اختیار صاحب خانه قرار میدهید. این امر باعث افزایش انعطاف پذیری برای چیدن اثاث خانه و ایجاد حسی مبنی بر بیشتر شدن فضای اتاق میشود.

درب های شیشه ایِ کشوییِ جام تراس برای هر نیاز مشخصی یک محصول منحصر به فرد دارد. گزینه های قابل انتخاب این محصولات شامل: پنل های بزرگ یا کوچک، پنلهایی که روی هم قرار میگیرند یا پنلهایی که از دو طرف و مقابل هم قرار دارند، باز شدن و بسته شدن همزمان دو، سه یا چهار پنل به صورت همزمان. در کنار صرفه جویی در فضا، درب های کشویی درواقع به خلق فضای جدید هم میپپردازند. به عنوان مثال فرض کنید مشتری میخواهد یک اتاق خواب را به دو اتاق تبدیل کند. از آنجایی که درب های کشویی فضای خاصی را اشغال نمیکنند، بهترین راه حل برای این امر هستند. با ترکیب این درب ها در کنار دیوار های جام تراس، حتی میتوانید یک فضای اختصاصی برای لباس ها بسازید و یا فضای مشخصی را به سرویس بهداشتی در کنار حمام اختصاص دهید. فرصت ها و احتمالات بی پایان هستند.

مقایسه ی دوم: زیبایی شناسی

در های داخلی قدیمی همگی بسیار شبیه به هم هستند. این درها معمولا یا با تخته سه لا یا کمپوزیت های پر شده با الیاف چوب ساخته میشوند. تفاوت ساختاری و زیبایی میان دیوار و در بسیار برجسته میباشد. در یک مانع ایجاد میکند، اجازه ی ورود به نور نمیدهد و بر هم زننده ی هارمونی و هماهنگی فضا است.

درب های کشویی داخلی سطح بالایی از سفارشی سازی فضای درونی ساختمان را ارائه میدهد. درب های شیشه ای میزان نور طبیعی را افزایش میدهند در حالی که درب های چوبی فضا را به سوی گرمای بیشتر سوق میدهند. از زمانی که درب های کشویی با قابلیت اتصال به دیوار و سقف ارائه شدند، هماهنگی بیشتری با سطوح عمودی ساختمان پیدا کردند. این اتفاق به شما اجازه ی دست یافتن به یک احساس “مفهوم باز” میدهد که معمولا مشتریان سطح بالا به دنبال آن هستند.

با خصوصیات اضافه ی سیستم درب های شیشه ای کشویی جام تراس مانند قابلیت بسته شدن خودکار و سیستم توقف KBS، شما میتوانید دورنمایی خلق کنید که تقریبا با هر سلیقه و خواستی هماهنگ باشد.

مقایسه ی سوم: دسترسی

 درب های لولایی قدیمی برای افرادی که از ویلچر استفاده میکنند بسیار محدودیت آفرین است. درواقع برای باز و بسته کردن این درب ها از روی ویلچر به زحمت زیادی نیاز است.

اما درب های کشویی به دلیل حرکت در امتداد دیوار و قرار گرفتن درون دیوار ورودی عریض تری را فراهم میکنند و برای ناتوان های حرکتی نیز ایجاد زحمت نخواهند کرد. همچنین به دلیل اینکه تنها نقطه ی اتکای آنها به دیوار یا سقف میباشد بر روی کف هیچ مانعی به وجود نمی آورد و عبور و مرور ویلچر را نیز تحت شعاع قرار نمیدهند.

برای افرادی هم که مشکلات جسمی و حرکتی ندارند نیز به سادگی رفت و آمد میان اتاق ها را تسهیل میکند. یک پارتیشن کشویی ساخته شده با شیشه ی نیمه شفاف، میتوانند دو اتاق داخل ساختمان مسکونی را از هم جدا کرده و بدون فدا کردن حریم خصوصی اجازه ی ورود نور طبیعی خورشید به داخل را میدهند.

بنابر این اگر موارد مهم برای مشتری شما دسترسی آسان، زیبایی بیشتر و خلق یا صرفه جویی در فضا ها میباشد، به کمک پنلهای شیشه ای کشویی جام تراس به تمام این اهداف دست پیدا خواهید کرد. امتیاز جام تراس در این است که عملیات نصب را به آسانی و در کوتاه ترین زمان به کمک تجهیزات بسیار با کیفیت اجرایی میکند و با وجود تمام این مسائل هیچ مانعی برای اجرای پروژه ی بعدی شما به کمک سیستم های شیشه ای جام تراس وجود نخواهد داشت.

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

آخرین مقالات