بنر-مجموعه-کارهای-شیشه-سکوریت1800×450

شیشه سکوریت:

بسیاری از اماکن تجاری ، اداری و مسکونی وجود دارند که از شیشه ها در اندازه های مختلف استفاده می کنند و شیشه جزو لاینفک سازه ساختمان ها شده است.

شیشه ها در ضخامت های مختلف تولید می شوند و بسته به نوع کاربرد با ضخامت مد نظر مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از شیشه ها در اماکنی استفاده می شوند که تردد در آنها زیاد می باشد بنابر این خطرات احتمالی برای آن قابل درک می باشد.برای جلوگیری از خطرات احتمالی ، شیشه ها باید از مقاومت قابل توجهی برخوردار باشند بنابراین فر آیند سکوریت شدن روی آنها صورت می پذیرد.سکوریت کردن شیشه یک فرآیند حرارتی است که شیشه ها در دمای ۷۰۰ درجه سانتی گراد تحت حرارت قرار می گیرند .

شیشه های سکوریت شده ۴ تا ۵ برابر مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های عادی دارند، بنابراین نسبت به شیشه های عادی ایمن تر هستند.

زمانیکه شیشه سکوریت بر اثر ضربه بسیار شدید شکسته شود ، شیشه به قطعات کوچکتری تبدیل می شود که اصلا قدرت برندگی ندارد و خطر ساز نمی شوند.

آن طور که از شواهد بر می آید تولید و استفاده از شیشه سکوریت از قرن نوزدهم رواج یافته است و روز به روز پیشرفت کرده تا به قابلیت امروزی رسیده است .

امروزه کاربرد شیشه سکوریت به خاطر ایمنی بیشتر در مراکز و مکانهای مختلف از جمله درب های ورودی ثابت و متحرک،ویترین فروشگاه ها، ساختمان های تجاری و پارتیشن های اداری وپنجره های مناطق بادخیز بسیار قابل استفاده می باشد.

 

شیشه سکوریت، ایمنی بالا

شیشه سکوریت، مدل ارتقا یافته شیشه های معمولی می باشدکه در مقابل شکسته شدن نسبت به شیشه های معمولی مقاوم می باشد.در گذشته که تکنولوژی سکوریت شدن وجود نداشت همیشه این استرس نزد استفاده کنندگان وجود داشت که در اثر ضربه، شیشه نشکند. و معمولا تا آنجایی که لزومی پیدا نمی شد از شیشه استفاده نمی شد. و اگر در سازه های قدیمی دقت کنیم می بینیم که در نمای بیرونی نیز تا حد امکان از شیشه استفاده نمی شد.

اما در حال حاضر که تکنولوژی سکوریت شدن شناسایی شده دیگر هیچ نگرانی خاصی برای شیشه وجود ندارد پیمانکاران ساختمانی علاقه بیشتری دارند که از شیشه در جاهای مختلف ساختمان استفاده نمایند.سکوریت شدن شیشه، تحت شرایط خاصی انجام می شود. دمای ۷۰۰درجه سانتیگراد، دمایی است که شیشه تحت حرارت قرار داده می شود. هنگامیکه شیشه ،سکوریت می شود مقاومت آن در برابر شکست افزایش می یابد. طبق آمارهای گفته شده زمانیکه شیشه سکوریت می شود مقاومت آن ۵ تا ۶ برابر نسبت به شیشه معمولی در برابر شکست افزایش پیدا می کند. اگر بر اثر فشار بیش از حد شیشه سکوریت دچار شکست شود تکه های آن خاصیت برندگی ندارند.

به عبارت دیگر شیشه ها سر گرد می شوند و نمی توانند برشی را ایجاد کنند. شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف نیز قابل ساخت می باشد. امروزه استفاده از شیشه های سکوریت با ضخامت ۸ و ۱۰ میلیمتر کاربرد بیشتری دارد. ساختمانهای مسکونی،تجاری، هتل ها، کافی شاپها علاقه زیادی برای استفاده از شیشه سکوریت دارند چرا که جذابیت های بصری را افزایش می دهد.

شیشه های سکوریت  این قابلیت را دارند  که بر روی آنها نقش و نگارهای مختلفی را ایجاد کرد. شرکت جام تراس، شیشه سکوریت را در ضخامت های مختلف قابل عرضه دارد. برای اطلاع یافتن از خصوصیات و شاخصه های شیشه سکوریت و قیمت های آن می توانید با همکاران ما در جام تراس تماس حاصل فرمایید.

 

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

آخرین مقالات