سقف پلی کربنات

از جدیدترین و مقاوم ترین سقف های شفاف می باشد که در بخش های مختلف ساختمان سازی کاربرد داشته و مقاومت بالایی در برابر شرایط دمایی و محیطی دارند. این گروه از سقف ها از ورق های تخت یا چند جداره با ضخامت های متفاوتی تشکیل شده اند که عدم تبادل حرارتی آن منجر به کاهش مصرف انرژی شده است. … اجرا کننده انواع سقف پلی کربنات در ادامه به ویژگی های این گروه از سقف های کاذب پرداخته و تفاوت های آنها با سقف های شیشه ای از نظر ویژگی ها و قیمت رابررسی خواهد نمود

 

.سقف پلی کربنات

 

سقف پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات ها ورق های بسیار شفافی می باشند که در خانواده ترموپلاستیک ها قرار گرفته و دارای یک لایه محافظ در برابر اشعه ماورابنفش هستند. این ورق ها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و می توان با حرارت دهی فرم های مختلفی را برای آنها ایجاد نمود. سقف پلی کربنات به یکی از زیرمجموعه های سقف کاذب گفته میشود که دارای ورق های شفاف مقاوم بوده و در انواع مختلف خمیده و تخت و متناسب با محیط مور نظر اجرا می گردند. این سقف ها دارای بدنه و جداره فلزی مقاوم بوده که ورق های پلی کربنات بر روی آنها نصب می شوند. لازم به ذکر است که پلی کربنات ها ابتدا در سال ۱۹۵۳ در کمپانی جنرال الکتریک ساخته و در سال ۱۹۶۸ ورق های آن وارد بازار شدند.

مقاومت بسیار بالای سقف در برابر دما و شرایط محیطی، ضربه و همچنین طوفان و باد و همچنین شفاف بودن آنها باعث شده است تا از این ورق ها در بخش های مختلفی از ساختمان ها به جای شیشه استفاده شود.

ویژگی های سقف پلی کربنات

همان طور که اشاره شد از سقف های تولید شده با ورق های پلی کربنات در ساختمان سازی به طور گسترده استفاده میشود و گزینه ای کاربردی برای سقف نورگیر، استخر و گلخانه ها به شمار می روند. دلیل کاربرد زیاد این سقف ها ویژگی های منحصر به فرد آنها می باشد که عبارتند از:

 • ورق های پلی کربنات بسیار سبک بوده و در شرایط بروز زلزله و تخریب ساختمان خسارات کمتری را به همراه خواهد داشت. علاوه براین، بار مرده ساختمان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.
 • ورق های پلی کربنات در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته و تا ۲۵۰ برابر بیشتر از ضربه می توانند مقاومت داشته باشند.
 • این سقف ها کاملا شفاف بوده و به همین دلیل نیاز به استفاده از انرژی الکتریسیته برای روشن شدن محیط نخواهد بود. لذا استفاده از آنها از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.
 • ورق پلی کربنات انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان منتناسب با محیط نصب و اجرای آن شکل های خمیده و قوس دار را در آنها ایجاد نمود.
 • سقف پلی کربنات به دلیل نوع پلیمرهای به کار رفته در آنها در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند.
 • تنوع در رنگ های این ورق ها بالا بوده و متناسب با سبک دکوراسیون محیط مورد نظر می توان گزینه های مناسب را انتخاب نمود.
 •  

انواع سقف پلی کربنات

سقف های های تشکیل شده با این ورق ها را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی گروه بندی نمود که از جمله نوع ورق های به کار رفته در آنها می باشد. بر همین اساس می توان سقف ها را در دو گروه کلی تخت و چند جداره تقسیم بندی نمود.

 • سقف های تخت از مقاومت کمتری در برابر دما و حرارت و ضربه نسبت به چند جداره برخوردار می باشند.
 • در سقف های تخت از ورق هایی با ضخامت ۲ الی ۱۲ میلیمتر استفاده می‌شود، این در حالیست که چند جداره ها دارای ضخامت ۱۶ تا ۲۰ میلیمتر می باشند.
 •  
 • سقف پلی کربنات

 

علاوه بر موارد فوق، می توان این سقف ها را از نظر نوع کاربرد نیز دسته بندی نمود که عبارتند از:

سقف استخر

در محیط هایی که استخرهای روباز اجرا میشود، استفاده از سقف های پلی کربنات اهمیت زیادی دارد. چون این سقف ها کاملا شفاف بوده و دارای لایه ممانعت از عبور اشعه UV می باشند. به همین دلیل از بروز بیماری ها و همچنین هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. علاوه براین، این سقف ها از ورود شاخه و برگ به درون آب و کثیف شده مداوم آب استخر جلوگیری می کنند.

 

یکی از اصلی ترین کاربردهای این سقف ها، اجرای آنها به عنوان سقف نورگیر ساختمان می باشد. با توجه به اینکه پلی کربنات در برابر ضربه ها تگرگ و موارد مشابه کاملا مقاوم می باشد، لذا در نورگیر ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

 

سقف  گلخانه

در محیط های گلخانه ای میزان تابش نور و ممانعت از تبادل دمایی به بیرون اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه براین، اغلب افراد به دنبال کاهش هزینه های اجرای گلخانه می باشند و به همین دلیل انتخاب پلی کربنات بهترین گزینه خواهد بود.

تفاوت سقف پلی کربنات با سقف کاذب

برای پاسخ دادن به این سوال لازم است بدانید که این دو سقف با هم متفاوت نمی باشند، بلکه سقف پلی کربنات زیر مجموعه ای از سقف های کاذب به شمار میرود. سقف های کاذب انواع گوناگونی از قبیل کناف، رابیتس و شیشه های سقفی می باشد که پلی کربنات نیز در زیر مجموعه آن قرار گرفته است.

قیمت اجرا سقف پلی کربنات چند تومان است؟

اجرا:

گروه … یکی از تیم های فعال در حوزه اجرای انواع سقف کاذب می باشد که کیفیت و قیمت مناسب را برای خدمات خود تلفیق نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سقف ها، قیمت و هزینه اجرا و پیاده سازی و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید سقف پلی کربنات کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان فروش …. در ارتباط باشید.

شرکت مهندسی جام تراس پارس اجرا خدماتی چون شیشه بالکنی و سقف شیشه و سقف پلی کربنات شیشه تاشو و … 

سوالات متداول

 • سقف پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات ها ورق های بسیار شفافی می باشند که در خانواده ترموپلاستیک ها قرار گرفته و دارای یک لایه محافظ در برابر اشعه ماورابنفش هستند. این ورق ها از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و می توان با حرارت دهی فرم های مختلفی را برای آنها ایجاد نمود. سقف پلی کربنات به یکی از زیرمجموعه های سقف کاذب گفته میشود که دارای ورق های شفاف مقاوم بوده و در انواع مختلف خمیده و تخت و متناسب با محیط مور نظر اجرا می گردند.

 • ویژگی های سقف پلی کربنات چیست؟

ورق های پلی کربنات بسیار سبک بوده و در شرایط بروز زلزله و تخریب ساختمان خسارات کمتری را به همراه خواهد داشت. علاوه براین، بار مرده ساختمان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.
ورق های پلی کربنات در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته و تا ۲۵۰ برابر بیشتر از ضربه می توانند مقاومت داشته باشند.
این سقف ها کاملا شفاف بوده و به همین دلیل نیاز به استفاده از انرژی الکتریسیته برای روشن شدن محیط نخواهد بود. لذا استفاده از آنها از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.
ورق پلی کربنات انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان منتناسب با محیط نصب و اجرای آن شکل های خمیده و قوس دار را در آنها ایجاد نمود.
سقف پلی کربنات به دلیل نوع پلیمرهای به کار رفته در آنها در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند.
تنوع در رنگ های این ورق ها بالا بوده و متناسب با سبک دکوراسیون محیط مورد نظر می توان گزینه های مناسب را انتخاب نمود.

 • انواع سقف پلی کربنات را نام ببرید.

سقف های تخت از مقاومت کمتری در برابر دما و حرارت و ضربه نسبت به چند جداره برخوردار می باشند.
در سقف های تخت از ورق هایی با ضخامت ۲ الی ۱۲ میلیمتر استفاده می‌شود، این در حالیست که چند جداره ها دارای ضخامت ۱۶ تا ۲۰ میلیمتر می باشند.