• نسل جدید سازه های مدرن
    سقف های پارچه ای پی وی سی با طول عمر و کارایی بالا و خاصیت ضد آب بودن
  • نورپردازی منحصربفرد زیر لایه پارچه ای جمع شو
    بدون نیاز به نورپردازی مجدد محیط و امکان ایجاد هارمونی با محیط اطراف

سقف پارچه ای متحرک

سقف-پارچه ای-متحرک-جی تی ار

سقف متحرک چیست؟

تنوع آب و هوایی در شهرها و کشورهای مختلف باعث می شود که در هر منطقه از تکنولوژی های مناسب با آن آب و هوا استفاده شود. یکی از این پرویکردهای مدرن سقف متحرک است که علاوه بر زیبایی و غنایی که ظاهر اضافه می کند به راحتی در هر اقلیمی قابل استفاده است. بسقف متحرک که یکی از انواع سقف های برقی به شمار می رود که انواع مختلفی دارد و از ملزمه های متنوع در ساخت آن استفاده می شود که اینجا ما به نوع پارچه ای می پردازیم و بر دو دسته ی ثابت و متحرک به شکل عام تقسیم می شود.

سقف پارچه ای

سقف های پارچه ای دیگر نسل جدیدی از سازه ها به شمار می آیند که سقف هایی با دهانه های بزرگ و به صرفه با استفاده از پوسته های پارچه ای صنعتی کاملا سبک ایجاد می شوند، با توجه به سبک بودن وزن پارچه، نیازی به پروفیل های بزرگ و سنگین نخواهد بود و همچنین با توجه به پیش ساخته بودن سیستم سقف پارچه ای، زمان اجرای پروژه به طور چشمگیری کاهش می یابد.

سقف متحرک پارچه ای از یک سیستم پارچه ای و آلومینیومی تشکیل شده است که بر روی ریل حرکت می کند. همان طور پیش تر گفته شد سقف های متحرک به دو نوع متحرک و ثابت دارند. به همین سبب در سقف های متحرک پارچه ای اتوماتیک که با نصب یک موتور، نیروی محرکه این سقف به وجود می آید، از طرفی با طراحی یک ریموت کنترل و یک دگمه، جمع شدن و باز شدن سایه بان پارچه ای به صورت خودکار و کنترل شده انجام می شود. اما در مدل سقف متحرک چادری مکانیکی و یا دستی، این عمل با دستی انجام می شود و از نظر هزینه ای نیز به صرفه تر است.


برای خواندن مطالب درمورد سقف پلی کربنات میتوانید:

سقف-پارچه ای-متحرک-جی تی ار

مواد و ملزمه ی بکار رفته در این سقف ها پارچه های PVC با طول عمر و کارایی بالا و خاصیت ضد آب بودن و هوا بند بودن در عین سبکی است و به رنگ (پایه) کرم می باشد.

پروفیل های بکار رفته در اینگونه سیستم های سقف پارچه ای همگی از جنس آلومینیوم با رنگ الکترو استاتیک مشکی، ساخت کشور ترکیه می باشد. چراغ های بکاررفته در سیستم از LED های شرکت فیلیپس می باشد که برای هارمونی بیشتر نورپردازی خاصی در زیر لایه پارچه ای جمع شو تعبیه شده و نیازی به نورپردازی مجدد محیط وجود ندارد.

موتور استفاده شده در سیستم سقف پارچه ای از نوع بکر اصل آلمان است و همچنین امکان نصب سنسور هوشمند باران، برف و یا آفتاب بر روی سیستم های مذکور وجود دارد؛ بدین صورت که با تنظیم سنسور، دیگر نیازی به دستور و حضور کاربر نمی باشد و در صورت شروع برف و باران بصورت کاملا اتوماتیک بسته می شود.

شایان ذکر است که تلفیق این سقف ها با شیشه های متحرک دور تا دور استفاده از محیط را بهینه می سازد.

بنر-تماس-با-ما

کاربرد سقف متحرک پارچه ای در کجاهاست؟

از سقف متحرک پارچه ای در مکان های مختلفی می توان استفاده کرد و از جمله سقف هایی است که دامنه و تنوع مصرف دارد. همچنین از سقف پارچه ای ثابت و سقف متحرک پارچه ای به عنوان سایه بان در برابر نور خورشید و حفاظت در برابر باد و باران استفاده می شود. سقف متحرک پارچه ای را می توان در مکان های مختلف با کاربری های متفاوت استفاده کرد و اما مکان هایی که بیشترین کاربرد را دارند شامل:

سایبان استخر فضای باز

برای محافظت و تمیز نگه داشتن استخر و اطراف آن از آلودگی و کثیفی؛ یکی از متریال هایی که می توان استفاده کرد سقف متحرک پارچه ای است، از این رو علاوه بر محفوظ ماندن استخر از آلودگی، نمای ظاهری خوبی هم به وجود می آید.

سقف و سایه بان کافه ها

اگر کافه ای فضای سر بازی داشته باشد و یا بخواهد به ظریقی از فضای جلوی کافه ی خود استفاده کند یکی از انتخاب های بسیار پرطزفدار و مناسب سقف پارچه ای متحرک می باشد که می توان با در اختیار داشتن چنین سقفی در ریزش های جوی و آفتاب از آن استفاده کردو رضایت مندی مشتری ها را به حداکثر رساند.


برای خواندن مطالب درمورد بالکن شیشه ای میتوانید:

سقف سایه بان استادیوم

برای محافظت تماشاگران در یک استادیوم می توان از سایه بان های پارچه ای استفاده کرد. یکی از گزینه های مورد استفاده سایبان پارچه ای متحرک برای استادیوم هایی مانند زمین فوتبال، زمین تنیس و… می باشد تا درهنگام برگزاری مسابقات که همراه با آب و هوای بد جوی مانند طوفان و باران های شدید یا در زمانی که  شدت تابش نور خورشید زیاد است مسئولان با بستن سقف متحرک تماشاگران را از این شرایط جوی محافظت کنند.

سقف-پارچه ای-متحرک-جی تی ار

سقف پارچه ای گلخانه

یکی از گزینه های مناسب برای کنترل نور خورشید ، باد و… در فضاهایی مانند گلخانه می تواند پوشش متحرک پارچه ای باشد، برای ایجاد شرایط مناسب در داخل گلخانه بسته به گیاهان این مکان با باز کردن و بستن سازه پارچه ای متحرک می توانند شرایط مناسب را در این مکان ایجاد نمایند.

سقف تراس و سایه بان بام منازل

برای ایجاد یک مکان زیبا در تراس ها و بام منازل و باغ ها می توان از سازه کششی چادری متحرک استفاده کرد تا در زمان مهمانی مخصوصا در مهانی هایی که در شب برگزار می شود با باز کردن این سقف متحرک چادری یک شب پر ستاره ماندگار را برای مهمان ها محیا کرد.

سوالات متداول

تنوع آب و هوایی در شهرها و کشورهای مختلف باعث می شود که در هر منطقه از تکنولوژی های مناسب با آن آب و هوا استفاده شود. یکی از این پرویکردهای مدرن سقف متحرک است که علاوه بر زیبایی و غنایی که ظاهر اضافه می کند به راحتی در هر اقلیمی قابل استفاده است

از سقف متحرک پارچه ای در مکان های مختلفی می توان استفاده کرد و از جمله سقف هایی است که دامنه و تنوع مصرف دارد. همچنین از سقف پارچه ای ثابت و سقف متحرک پارچه ای به عنوان سایه بان در برابر نور خورشید و حفاظت در برابر باد و باران استفاده می شود

برای محافظت تماشاگران در یک استادیوم می توان از سایه بان های پارچه ای استفاده کرد. یکی از گزینه های مورد استفاده سایبان پارچه ای متحرک برای استادیوم هایی مانند زمین فوتبال، زمین تنیس و…

 

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

مطالب مرتبط با سقف متحرک پارچه ای