• سقف ثابت پلی کربنات
  پلي کربنات جايگزين مناسب براي شيشه

سقف پلی کربنات

سقف-پلی-کربنات-جی تی ار

سقف پلی کربنات چیست؟

سقف پلی کربنات از سری سقف های ترموپلاستیک می باشد. تولید و شکل گرفتن این محصول بسیار راحت می باشد. این سبک از پلاستیک ها در تولیدات مدرن امروز سهم بزرگی به خود اختصاص داده است. سقف های پلی کربنات بسیار خوش استفاده، بادوام و اقتصادی است. نورهای مضر خورشید را فیلتر کرده و روشنایی طبیعی به محیط می دهد.

از این نوع از پلاستیک‌های شفاف در قالب سازی، تغییرات حرارتی، نورگیر، پوشش سقف پاسیو، سقف استخر و … استفاده می‌کنند. هم چنین در صنعت شیمیایی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

امروزه با پیشرفته شدن صنعت معماری و ساختمان سازی از پلی‌کربنات به جای شیشه در بخش‌های مختلف ساختمان به خصوص برای پوشش سقف پاسیو، و در خانه‌های ویلایی که اکثراً دارای استخر رو باز هستند به عنوان سقف استخر نیز استفاده می‌کنند.

ورق‌های پلی‌کربنات به دلیل داشتن انواع متنوع و در اندازه‌های گوناگون کاربرد گسترده‌ای را در صنعت ساختمان به خصوص مصالحی که برای ایجاد نورگیر از آنها استفاده می‌شود، فراهم کرده است. همچنین به دلیل داشتن تنوع رنگ در ورق‌های پلی‌کربنات می‌توان در ساخت نورگیر، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر طرح های زیبایی را پیاده سازی نمود.

سقف-پلی-کربنات-جی تی ار


برای خواندن مطالب درمورد سقف پارچه ای متحرک میتوانید:

یکی از دلایل استفاده از پلی‌کربنات برای نورگیر و سقف استخر این است که این در طراحی ورق‌های پلی‌کربنات یک لایه ضد UVبرای محافظت در برابر نور آفتاب استفاده می‌شود. همچنین به دلیل ضربه پذیر بودن این نوع از ورق‌ها نیز، گزینه‌ای مناسبی برای استفاده در ساخت نورگیر می‌باشد.

اما از مزایای دیگر این نوع از ورق‌های پلی‌کربنات برای ساخت نورگیر، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر می‌توان به کم هزینه بودن آن نسبت به مصالح دیگر اشاره کرد. سبک بودن و به صرفه بودن این نوع از پلی‌کربنات موجب شده است تا تقاضای زیادی در طراحی گلخانه‌ای داشته باشد و از این رو استفاده از ورق‌های پلی‌کربنات در زمینه کشاورزی نیز روز به روز گسترده تر می‌شود.

برای نصب سقف پلی کربنات سه مرحله را باید طی کرد. ابتدا چارچوب فلزی سقف آماده می شود و بعد روی آن با استفاده از ورق پوشانده می شود و در مرحله آخر بخش شفاف آن نصب می گردد.

سقف پلی کربنات از جمله سقف های ثابت می باشد، و جایگزین مناسبی  برای  شیشه بوده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. بطوریکه  در تابستان از ورود گرما به داخل جلوگیری کرده و در زمستان مانــــع خروج و هـدر رفتن گرمــــــای داخـل می شود. البته که مثل هر سقف شفافی عایق مناسبی در برابر نزولات جوی است.

سقف-پلی-کربنات-جی تی ار

در درجه حرارت اتاق، و در مقابل اسیدهای الی و معدنی، روغن ها و محلول نمک های خنثی، هیدروکربن های آلیفاتیک و الکل ها مقاوم می‌باشند. مقاومت شیمیایی این ورق ها در مقابل بسیاری از مواد پاک کننده درزگیرها و چسب‌های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایش های متعدد محرز گردیده است. مقاومت ضربه‌ای ورق های پلی کربنات ۲۵۰ برابر شیشه هم ضخامت با آن می‌باشد.

ضعف این ورق ها در برابر نور خورشید با استفاده از یک لایه پوشش مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV Protection) به ضخامت ۶۰ الی ۸۰ میکرون برطرف شده است تا آنجائیکه از این ورق ها به عنوان نورگیر برای مصارف مختلف در فضای آزاد در مقابل نور مستقیم خورشید بدون هیچ مانعی می توان نام برد.

این ورق ها در دو نوع مختلف تخت (Flat) و چند جداره (Hollow) تولید می شود.

ابعاد استاندارد ورق های پلی کربنات تخت ۳۰۵۰*۲۰۵۰ میلیمتر و ضخامت ۲ الی ۱۲ میلیمتر قابل سفارش است.

ضخامت ورق های دو جداره پلی کربنات ۱۶ و ۲۰ میلیمتر درابعاد ۶۰۰۰*۲۱۰۰ میلیمتر بصورت استاندارد موجود می باشد.

شرکت جام تراس طراح و مجری این نوع از پوشش سقفی می باشد. جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بنر-تماس-با-ما

استفاده از پلی کربنات برای پوشش انواع سقف

در برخی محوطه ها شرایط به گونه ای است که امکان تهیه پارکینگ بصورت رایج وجود ندارد، به همین منظور نیاز به محلی برای قرار دادن خودرو در آن احساس می شود و با این کار ساده و به سرعت می توان راه حلی مناسب پیدا کرد.

مشخصات عمومی ورق های پلی کربنات

 • مقاوم در برابر عوامل شیمیایی خارجی مانند اسیدهای آلی و معدنی
 • مقاوم بر برابر ضربه تا ۲۵۰ برابر شیشه های معمولی
 • عایق صوتی و حرارتی مناسب و وزن سبک
 • خود خاموشی و اشتعال ناپذیری
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • تنوع رنگ

کاربرد ورق های چند جداره پلی کربنات

انعطاف و قوس پذیری و همچنین نشکن بودن این محصول باعث شده تا در پوشش بناهای مختلف یک انتخاب ایده آل، مورد توجه قرار گیرند از کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- پوشش استخر، استادیوم ها و مکان های ورزشی

۲- پوشش باجه های خود پرداز و کیوسک تلفن

۳- تامین نور برای ورودی های مترو، ایستگاههای اتوبوس و پوشش پل های عابر پیاده

۴- پوشش گلخانه ها در صنعت کشاورزی

۵- نورگیر مراکز تجاری، فروشگاه های زنجیره ای و منازل مسکونی

۶- پوشش دیواره جهت جلوگیری از دید مستقیم

امروزه استفاده از سقف های شفاف جهت پوشاندن فضاها بسیار پر استفاده و رایج است. سیستم های شفاف که با توجه به وضعیت آب و هوایی می تواند باز و یا بسته شود، فضایی راحت و پر استفاده برای شما و کسانی که دوستاشان دارید ایجاد می کند. می توانید بارش باران و برف را به نظاره بنشینید.

 

به علن خاصیت شفاف پلی کربنات، برای روشنایی مجبور به انجام هزینه ی اضافه نیستید. با توجه به عایق گرما بودن این سیستم ها، در بالکن ها، تراس ها، و باغچه ی زمستانی خود می توانید چای و قهوه ی خود را بنوشید.

از نظر هزینه این سقف از سقف های دیگر گران تر نیست اما  در عین حال ظاهری شیک و مدرن دارد.

با استفاده از چارچوب الکتروستاتیک، سقفی بسیار خوش استفاده است. این سقف روی یک سیستم استوار و محکم سوار است. در جاهایی مثل باغچه های زمستانی وقتی که همزمان با بالکن های شیشه ای تاشو استفاده شود محصول تمامیت پیدا کرده و یکپارچه می شود. با ظاهر زیبا و شفاف اش، باغجه ی زمستانی را همچون یک باغچه ای طبیعی نشان می دهد.

 

با توجه به تکنولوژی امروزه این سقف ها بسیار سریع تولید می شود و در زمان کوتاهی نیز نصب می گردند. این سقف ها روی چارچوب های فولادی و آلومینیومی قابل نصب است و بدین شکل سقفی مستحکم می باشد.

پلی کربنات تا حد زیادی در برابر سرما و گرمای بیرونی عایق است. با توجه به اینکه می تواند ثابت و یا متحرک باشد، سلیقه ی مصرف کننده را مرتفع می کند.

 


برای خواندن مطالب درمورد پارتیشن ریلی میتوانید:

سقف اسکای لایت چیست؟

امروزه سقف های شفاف راه حلی سازگار و زیبا با محیط زیست برای روشنایی ساختمان های مسکونی و تجاری محسوب می گردند. سقف های پلی کربنات با استفاده از نور طبیعی به جای الکتریسیته بعنوان یک منبع نور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. از دیگر مزایای سقف های شفاف می توان به وجود طرح ها و تکنیک های مختلف در طراحی شیشه ها و امکان ساخت و تولید آنها در ابعاد و سایزهای مختلف اشاره نمود که امکان نصب و استفاده را برای کلیه افراد سهل و آسان می نماید.

علاقه افراد برای داشتن فضایی زیبا و متفاوت کاربرد سقف های پلی کربنات را به جای مصالح خشن و بی روح سقف ساختمان پررنگ تر می سازد. از مزایای سقف شفاف می توان به تنوع در طرح و رنگ، عمر طولانی، فرم پذیری و زیبایی اشاره کرد. سیستم سقف شفاف متحرک برقی یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت ساختمان می باشد، که توسط ریموت کنترل بازو بسته می شود، این سیستم به نحوی طراحی شده که وزن حاصل از نزولات جوی را تحمل می کند و با وجود نصب سنسور هوشمند برف و باران، در هنگام بارش سقف بطور اتوماتیک بسته شده و دیگر نیازی به دخالت مصرف کننده نمی باشد.

سقف-پلی-کربنات-جی تی ار

در شهرهای مدرن امروزی نمای شفاف عضو ثابتی از نمای شهری محسوب می شود؛ نماها و سقف های شفاف باید توانایی پاسخگویی نیازهای عملکردی زیادی را داشته باشند، از جمله:

عملکردهای بصری

عملکردهای مکانیکی

عملکردهای حرارتی

عملکردهای ایمنی

نما و جلوه ظاهریمقاومت و استحکام کافی در مقابل نزولات جویقدرت جذب حرارتنوع طراحی سیستم نگهدارنده
داشتن دید مناسب به داخل و خارجبالا بودن عمر مفیدایجاد تعادل حرارتیانتخاب نوع و خصوصیات شیشه کاری
توانایی استفاده حداکثر نور در روزمقاومت در مقابل تنش های حرارتیعدم جذب بیش از حد حرارت از خارج به داخل و جلوگیری از اتلاف حرارت از داخل به خارج 

 

مراکز آموزشی و تفریحی و فرهنگی، هتل ها، پارک ها و فضاهای نمایشگاهی و اماکن تجاری از جمله فضاها و اماکنی هستند که می توان سقف های متحرک را در آنها اجرا نمود.

 •  
سوالات متداول

سقف پلی کربنات از سری سقف های ترموپلاستیک می باشد. تولید و شکل گرفتن این محصول بسیار راحت می باشد. این سبک از پلاستیک ها در تولیدات مدرن امروز سهم بزرگی به خود اختصاص داده است

در درجه حرارت اتاق، و در مقابل اسیدهای الی و معدنی، روغن ها و محلول نمک های خنثی، هیدروکربن های آلیفاتیک و الکل ها مقاوم می‌باشند.

 

 • مقاوم بر برابر ضربه تا ۲۵۰ برابر شیشه های معمولی
 • عایق صوتی و حرارتی مناسب و وزن سبک
 • خود خاموشی و اشتعال ناپذیری
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
گالری عکس
 
 
 •  

=”ثبت درخواست”]

مطالب مرتبط با سقف ثابت پلی کربنات