درب لولایی و ریلی چیست

دو نوع از درب های شیشه ای می باشند که برای ورودی ساختمان های تجاری و مراکز خرید و مغازه ها و همچنین ادارات و فضای داخلی مراکز آموزشی و درمانی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. این درب ها دارای بدنه تمام شیشه بوده و باز و بسته شدن آنها به صورت دستی یا اتوماتیک انجام میشود. جام تراس؛ ارائه دهنده انواع درب های شیشه ای لولایی و ریلی در ادامه ویژگی های این دو درب و تفاوت های موجود در آنها و همچنین قیمت و هزینه نصب و اجر و خرید این درب ها را معرفی خواهد نمود

درب-لولایی-ریلی-جی تی ار

تفاوت درب لولایی و ریلی؟

استفاده از درب های شیشه ای به دلیل جلوه مدرن آنها در دنیای امروز کاربرد بسیار زیادی داشته و به همین دلیل انواع مختلفی از آن‌ها طراحی و مورد استفاده قرار میگیرند. از مهم‌ترین تفاوت هایی که در درب های شیشه ای به چشم میخورد، نحوه باز و بسته شدن آنها و نصب و اجرای هر یک می باشد. به عنوان مثال، درب لولایی شیشه ای و درب های ریلی دو نمونه پرکاربرد اما متفاوت می باشند که چند تفاوت عمده با هم دارند که عبارتند از:
ویژگی درب های شیشه ای لولایی
همان طور که از نام این گروه مشخص است، درب ها دارای لولا بوده و برای باز و بسته شدن درب به داخل یا بیرون کشیده میشود. این درب ها را می توان به دو صورت دستی یا اتوماتیک در ورودی ساختمان ها نصب و اجرا نمود. به عبارت دیگر، درب های لولایی را می توان با استفاده از اپراتور و موتور الکتریکی به درب های اتوماتیک تبدیل نمود.
ویژگی های درب های ریلی شیشه ای
درب های شیشه ای که لت های آن درون ریل های فلزی مقاوم قرار گرفته و در جهت چپ و راست حرکت می کنند، درب شیشه ای ریلی گفته میشود. این درب ها یکی از بهترین گزینه ها برای محیط هایی می باشد که با کمبود فضا مواجه شده و در حالت باز فضای اضافه اشغال نمی کنند.


برای خواندن مطالب درمورد سقف متحرک پارچه ای میتوانید:

 


درب-لولایی-ریلی-جی تی ار

انواع درب لولایی و ریلی

شیشه ای را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی تقسیم بندی نمود که برخی از آنها عبارتند از:
درب شیشه ای اتوماتیک ریلی و لولایی
به دلایل مختلف از جمله باز و بسته شدن راحت درب بدون نیاز به صرف انرژی و همچنین جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصل تابستان و زمستان و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس های واگیردار به دلیل تماس دست افراد مختلف با دستگیره درب، از درب های اتوماتیک لولایی و ریلی شیشه ای در بسیاری از محیط ها با تردد بالا استفاده میشود. این درب ها انرژی مورد نیاز خود را از برق تامین نموده و دارای سنسور تشخیص مانع می باشند و بر همین اساس لت های درب را باز یا بسته می کنند.


برای خواندن مطالب درمورد پارتیشن ریلی میتوانید:

 این شیشه ها را می توان برای هر دو نوع درب لولایی و ریلی استفاده نمود که از نظر قیمت کمی گران تر از شیشه های ساده می باشند.
مزایای درب های لولایی و ریلی
با توجه به نوع شیشه های به کار رفته در این دو گروه درب و نحوه اجرا و باز و بسته شدن آنها مزایای متعددی دارند که برخی از آنها عبارتند از:
• جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصل گرم و سرد به دلیل عدم فاصله بین لت ها در حالت بسته
• شیشه های به کار رفته در درب های لولایی و ریلی عایق صدا و دما بوده و برای ساختمان هایی که در محیط های شلوغ قرار گرفته و همچنین مراکز آموزشی و درمانی که سکوت اهمیت زیادی دارد گزینه ای کاربردی می باشند.
• ایجاد نمایی بسیار مدرن و زیبا برای ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری
• اشغال فضای بسیار کم درب های ریلی برای نصب و اجرا
• تردد آسان در محیط های شلوغ به دلیل باز شدن کامل درب های ریلی بدون اشغال فضا

تبدیل درب معمولی به درب ریلی

همان طور که در طول متن اشاره شد، درب های شیشه ای ریلی به دلیل عدم اشغال فضای زیاد و همچنین سرعت بالا در باز و بسته شدن، با استقبال زیادی مواجه شده اند. به طوریکه اغلب افراد به دنبال پاسخ برای این سوال هستند که آیا امکان تبدیل درب معمولی به درب ریلی وجود دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به ویژگی های نصب و اجرای درب بستگی دارد و باید توسط نصاب بررسی شود که آیا محل مناسبی برای قرار گرفتن یراق آلات در این مکان وجود دارد یا خیر؟ کارشناسان جام تراس به صورت رایگان مشاوره های لازم را برای این منظور ارائه می دهند و می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه به این تیم در ارتباط باشید.

 

 

درب-لولایی-ریلی-جی تی ار

هزینه نصب درب لولایی و ریلی

قیمت و هزینه نصب درب لولایی و ریلی بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین می گردد که از مهم ترین آنها جنس شیشه ای می باشد که برای درب استفاده شده است. شیشه های سکوریت دارای تنوع بالایی از نظر ضخامت و رنگ و همچنین رفلکس بودن می باشد که از نظر قیمت نیز کاملا با هم متفاوت می باشند. از دیگر مواردی که می تواند در هزینه نصب و اجرای درب لولایی و ریلی شیشه ای نقش داشته باشند، جنس قاب و بدنه و یراق آلات به کار رفته در آنها و همچنین اندازه و ابعاد هر یک از لت های درب می باشند.

با توجه به اینکه اغلب یراق آلات و شیشه های مورد استفاده برای این درب ها وارداتی می باشند، لذا نوسان قیمت در آنها زیاد است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش گروه جام تراس تماس بگیرید.

سوالات متداول

از مهم‌ترین تفاوت هایی که در درب های شیشه ای به چشم میخورد، نحوه باز و بسته شدن آنها و نصب و اجرای هر یک می باشد. به عنوان مثال، درب لولایی شیشه ای و درب های ریلی دو نمونه پرکاربرد اما متفاوت می باشند

درب شیشه ای اتوماتیک ریلی و لولایی

درب ریلی و لولایی سند بلاست یا مات

مهم ترین آنها جنس شیشه ای می باشد که برای درب استفاده شده است. شیشه های سکوریت دارای تنوع بالایی از نظر ضخامت و رنگ و همچنین رفلکس بودن می باشد که از نظر قیمت نیز کاملا با هم متفاوت می باشند.

گالری عکس