در حوزه بالکن شیشه ای اصطلاحات فراوانی همچون بالکن شیشه ای، شیشه ای کردن بالکن، بستن بالکن، پوشاندن بالکن، پوشاندن بالکن با شیشه، بالکن، شیشه ی بالکن، بالکن شیشه ای تاشو و … رواج دارد. در این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل شما را با شیشه بالکن آشنا کرده و انواع آن ها و همچنین قیمت و نحوه نصب شیشه بالکن را به شما توضیح دهیم. تست

اصطلاح شناسی و کاربرد

امروزه، با توجه به اینکه زندگی شهری به طور فزاینده ای خسته کننده و استرس آور شده است، بالکن هایی که  فضای راحتی را در خانه ها فراهم میسازد اهمیتی بیش از پیش یافته اند. سیستم بالکن شیشه ای عمدتاً با حرکت شیشه در ریل های آلومینیومی کار می کند و همه پنجره ها در گوشه مناسبی از بالکن جمع می شود. 

در گذشته بالکن ها را با PVC و یا موادی نظیر آلومینیوم می پوشاندند و بدین ترتیب بالکن به یک محیط کاملا بسته مبدل می گردید. این فضا ها را دیگر  نمی شد بالکن نامید زیرا کاربردی متفاوت یافته و همچون سایر فضاها و اتاق های خانه می شدند. لکن امروزه با ظهور بالکن های شیشه ای، این سازوکار منسوخ شده است.

این اصطلاحات به چه معناست؟ به چه دردی می خورد؟

سیستم های بالکن شیشه ای عمدتاً با حرکت شیشه در ریل های آلومینیومی کار می کند و همه پنجره ها در گوشه ی مناسبی از بالکن جمع می شود. امروزه، با در نظر داشتن اینکه زندگی شهری به طور فزاینده ای خسته کننده و استرس آور است، بالکن هایی که  به مردم فضای راحتی در خانه هایشان می دهند، اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

برای دیدن ویدئوهای بیشتر کلیک کنید.

در گذشته بالکن ها را با PVC و یا هرگونه ملزمه ای همچون آلومینیوم می پوشاندند و آن را کاملاً به یک محیط بسته تبدیل می کردند. بالکن هایی که به این شکل پوشانده می شدند دیگر کاربری بالکن را نداشته و همجون دیگر فضاها و اتاق های خانه می شدند. با به روی کار آمدن بالکن های شیشه ای، این وضعیت از میان برچیده شد.

شیشه بالکنی جام تراس

با سیستم بالکن شیشه ای، بالکن ها بدون اینکه کاربری خود را از دست بدهند، در هر زمان که مورد نظر مصرف کننده باشد، باز شده و در گوشه ای جمع می شود، هر زمانی هم که مایل باشند فضای بسته ای داشته باشند با انعطاف پذیری ای که این سیستم دارد این امکان به آسانی مهیا است. بدین شکل بالکن ها برای مصرف کننده ها تبدیل به “فضای آزاد زندگی” شده است.

هنگامی که بالکن ها با PVC و آلومینیوم و دیگر ملزمه پوشانده می شود، نمای بیرونی ساختمان بهم ریخته و ظاهر نازیبایی به خود می گیرد. در حالی که بالکن های شیشه ای به خاطر ماهیت شیشه ای خود شفاف بوده و تاثیری در نمای بیرونی ساختمان ندارند و با معماری عمومی ساختمان همخوانی دارند.

به واسطه ی تغییر بالکن به بالکن شیشه ای، بالکن ها تحت تاثیر تغییرات جوی همچون باران، برف و غیره قرار نمی گیرد. در عین حال بالکن های شیشه ای در برابر سر و صدا، گرد و خاک، برگ، گرده، حشرات، حیواناتی که می توانند به بالکن ها وارد شوند و پسماندهای آن ها و هرگونه موارد ناخواسته ی محیطی قرار نگرفته و مانع می شوند.

 

سیستم بالکن شیشه ای، فضایی برای تمامی فصل‌ها را برای شما ایجاد خواهد کرد. با استفاده از شیشه بالکنی فضای تراس شما به شدت جذاب خواهد شد و می‌توانید نهایت لذت را از مناظر بیرون ببرید. درب‌هایی که در قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفت از لولا کمک می‌گرفتند. ولی توسط این فناوری درب‌ها توسط ریل و بدون نیاز به موتور باز و بسته خواهند شد. با تعویض درب‌های قدیمی با درب‌های جدید و استفاده از شیشه بالکنی خواهید دید که فضای تراس شما به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت. پر واضح است که توسط شیشه بالکنی نور طبیعی بیشتری وارد آپارتمان شده و محیط نورانی تر خواهد شد.

مزایای بالکن شیشه‌ای جام تراس

 • نمای یکدست شیشه ای برای فضای پروژه به هر طولی که باشد بدون هیچ ستون و مانع دید.
 • در فصول مناسب سال جام تراس بالکنی این امکان را برای بهره بردار مهیا می کند که سیستم را به راحتی باز کرده و از هوای آزاد بهره مند گردد.
 • مسیر ورود پرندگان، گرد و غبار، حشرات موذی و حتی نزولات جوی به فضای داخلی، به واسطه بسته شدن فضا با شیشه های متحرک جام تراس، مسدود می شود.
 • شیشه های بالکنی جام تراس به دلیل متحرک بودن و جمع شدن در یک سمت به راحتی در دسترس و قابل شستشو می باشند.

 

سایر خصوصیات شیشه بالکنی

 • بزرگ کردن و استفاده بهینه از محیط
 • سهولت در نظافت شیشه ها
 • مانع نفوذ برف و باران و گرد و غبار
 • جلوگیری از ورود و لانه گذاری پرندگان و حشرات
 • ایجاد محلی ایده آل برای پرورش گل و گیاهان
 • قابل اجرا در هر شکلی از بالکن (قوسی، چند ضلعی و …)
 • جام تراس بالکنی با حداکثر ارتفاع ۲/۸۰ متر و حداکثر عرض ۶۵ سانتی متر برای هر پانل قابل اجرا است.
 • این سیستم باهر شکل هندسی اعم از گرد، سهمی، زاویه دار و یا هر شکل دیگر قابل اجرا می باشد.
 • بالکن شیشه ای ۷۰% عایق صوت و ۶۵% عایق حرارت است.
 • شیشه ها توسط نوار H شکل یا جوینت آلومینیومی که از بهترین مواد مدیکال ساخته می شود در همدیگر قفل می شوند و هیچ درزی بین آنها باقی نمی ماند.

 

مقداری توضیحات فنی و اجرایی سیستم بالکن شیشه ای

این سیستم بیشتر به عنوان پوشش بالکن ها و تراس ها بوده و از پرمصرف ترین محصولات شرکت است. در این سیستم یک ریل آلومینیومی در سقف و یک ریل در کف اجرا شده و فضای بازشو تراس به تعدادی پانل شیشه ای متحرک تقسیم می شود. پروفیل ها و یراق آلات مصرفی در این سیستم همگی وارداتی است و محصول بهترین کمپانی کشور ترکیه می‌باشد. همچنین کلیه شیشه ها با ضخامت ۸ میلی‌متر از نوع سکوریت (نشکن) ایرانی می باشند. در این سیستم پانل اول ثابت بوده و بصورت درب باز و بسته می شود و بقیه پانل ها به ترتیب و تک تک در مسیر ریل حرکت کرده و در محل درب از مسیر ریل خارج و عمود بر مسیر حرکتی خود در کنار درب قرار می گیرند.

در این راستا شرکت مهندسی جام تراس پارس به عنوان اولین طراح و مجری سیستم های متحرک بالکن شیشه ای بصورت تخصصی از مرحله مشاوره، بررسی،طراحی و مهندسی تا پیاده سازی و اجرا تا کنون موفق به اجرای بیش از هزار پروژه موفق در سراسر کشور گردیده است.

در بالکن های شیشه ای از شیشه های سکوریت ۸ میلیمتری استفاده می شود.

اگر بخواهیم فواید شیشه بالکنی را خلاصه کنیم:

 • بالکن های شیشه ای به علت ماهیت خود هر زمانی که بخواهیم باز می شود، هر زمانی که بخواهیم بسته می شود و بالکن ها را تبدیل به مکان زندگی قابل استفاده و راحت می کند.
 • بالکن های شیشه ای با هماهنگی و تناسب با نما و معماری کلی سازمان، چشم اندازی منعطف به وجود می آورد.
 • بالکن های شیشه ای به علت قابلیت استفاده ی منعطف آن، تحت شرایط باران، برف و دیگر شرایط محیطی می توان از بالکن به شیوه ی مطلوب خود استفاده کرد (از محیط تاثیر نمی پذیرد).
 • بالکن های شیشه ای به سر و صدا، گرد و خاک، برگ، گرده، حشرات، حیواناتی که می توانند به بالکن ها وارد شوند و پسماندهای آن ها مقاوم است و بدین ترتیب فضای آنجا کاملاً تحت کنترل است.
 • بالکن های شیشه ای با پروفیل های ویژه ای که دارد باعث می شود تا جریان هوای بیرون و درون از یکدیگر مستقل باشند و انرژی داخل را حفظ می کند.
 • بالکن های شیشه ای با استفاده از شیشه های ویژه و بکارگیری سیستم های مغناطیسی در آن می تواند عایق صدا و حرارت خوبی باشد.

بالکن شیشه ای تاشو یکی از مدرنترین محصولات ساختمانی در سال های اخیر است، شیشه های تاشو به دلیل اینکه در یک سمت جمع می شوند و امکان استفاده  از فضاهایی مانند استخر، آلاچیق و بالکن و دیگر مکان ها  در چهار فصل سال را محقق می کند بسیار پر استفاده و محبوب می باشد. همچنین می توان از فضاهای بالکن به بهترین نحو استفاده کرد و در واقع /ان جا را تبدیل به مکان مفیدتری از کل خانه کرد.

شیشه بالکنی تاشو

این سیستم طوری طراحی شده که پانل اول ثابت بوده و بقیه‌ی پانل ها متحرک می باشند و در ریل حرکت کرده و در انتها در کنار پانل ثابت قرار می گیرد. شیشه ها از نوع سکوریت نشکن به ضخامت ۸ میلیمتر می باشد.

اگر بالکنی کوچک دارید و یا می خواهید از بیشترین فضای بالکن خود استفاده کنید بهترین گزینه برای بالکن شما بالکن شیشه ای تاشو است. بالکن شیشه ای تاشو یا در در طی زمان توانسته است محبوبیت و کارایی خود را به همه نشان دهد . به همین دلیل هر سال سهم بزرگ تری از بازار را به خود اختصاص می دهد. در این محصول از دو چرخ استفاده می شود تا به اندازه کافی برای حمل پانلها مقاوم باشد. ملزمه ی استفاده شده در این بالکن به غایت مستحکم و با دوام می باشد.

جهت دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

استفاده از شیشه بالکن در تهران

استفاده از بالکن شیشه ای در تهران را می‌توان یکی از ضروری ترین کارها دانست. آلودگی هوا و آلودگی صوتی تهران یکی از معضلات اصلی در شهرنشینی تهران است. بالکن شیشه ای می تواند جلوی ورود آلودگی و صدا به داخل واحد را در تهران بگیرد. بالکن شیشه ای در تهران را می توانید از طریق سایت جام تراس سفارش دهید و همچنین می توانید به شکل رایگان از خدمات مشاوره کارشناسان این مجموعه استفاده نمایید. استان البرز نیز مشکل آلودگی هوا و آلودگی صوتی دارد؛ حتی در برخی نقاط شهر که در پای کوه ساخته شده است سرمای شدیدی نیز از راه بالکن وارد خانه می شود و خود بالکن نیز به همین علت قابل استفاده نیست. شرکت جام تراس تا به اکنون در تهران فعالیت‌های گسترده ای داشته و می‌تواند بهترین کار شیشه بالکنی را برای منازل شما ارائه دهد.

بالکن شیشه ای تاشو چیست؟

بالکن شیشه ای تاشو یکی از مدرنترین محصولات ساختمانی در سال های اخیر است، شیشه های تاشو به دلیل اینکه در یک سمت جمع می شوند و امکان استفاده  از فضاهایی مانند استخر، آلاچیق و بالکن و دیگر مکان ها  در چهار فصل سال را محقق می کند بسیار پر استفاده و محبوب می باشد. همچنین می توان از فضاهای بالکن به بهترین نحو استفاده کرد و در واقع /ان جا را تبدیل به مکان مفیدتری از کل خانه کرد.

این سیستم طوری طراحی شده که پانل اول ثابت بوده و بقیه‌ی پانل ها متحرک می باشند و در ریل حرکت کرده و در انتها در کنار پانل ثابت قرار می گیرد. شیشه ها از نوع سکوریت نشکن به ضخامت ۸ میلیمتر می باشد.

اگر بالکنی کوچک دارید و یا می خواهید از بیشترین فضای بالکن خود استفاده کنید بهترین گزینه برای بالکن شما بالکن شیشه ای تاشو است. بالکن شیشه ای تاشو یا در در طی زمان توانسته است محبوبیت و کارایی خود را به همه نشان دهد . به همین دلیل هر سال سهم بزرگ تری از بازار را به خود اختصاص می دهد. در این محصول از اتصالات غلتک بلبرینگ از جنس فولاد ضد زنگ استفاده میشود تا به اندازه کافی برای حمل پانلها مقاوم باشد.

ملزمه ی استفاده شده در این بالکن به غایت مستحکم و با دوام می باشد.

جهت دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

چرا بالکن شیشه ای جام تراس را انتخاب کنیم؟

شرکت جام تراس جزو شرکت های پیشرو و اولین های این سکتور بوده و سالها تجربه در این زمینه و درس آموخته های متعدد در زمینه های تولید و اجرا و طراحی، یک انتخاب مطمئن برای مصرف کننده می باشد. تیم اجرایی این شرکت بعد از سالها فعالیت بسیار مجرب و کاردان می باشد و لذا می توانند در اجرای کار شما کمال دقت و صحت را به کار برده و کاری بی نقص تحویل دهند.

خدمات پس از فروش این شرکت نه تنها در زمان گارانتی و تعهد شده بسیار راحت قابل دسترسی است، بلکه تیم جام تراس به علت اینکه مشتری را ذینفع سازمان خود می داند تا هر زمان به ارائه ی اطلاعات و هرگونه سرویس و کمکی در جهت رفع نیازهای آن شرکت می پردازد.

تیم طراحی این شرکت نیز به علت مجرب بودن و داشتن تجربه ی چندین ساله در همین زمینه به راحتی می توانند فضای مورد نظر شما را درک کرده و طرح مناسب شما را تولید کنند که استفاده از بالکن شیشه ای را برای شما مهیا کنند.

ملزمه ی استفاده شده در این شرکت یا تولید موجه جام تراس و دیگر تولیدکننده های کشور ایران می باشد و یا از شرکت های معتبر ترکیه تدارک شده و برای شما استفاده می گردد. البته تمام این اطلاعات مصرفی در اختیار مصرف کننده جهت شفافیت و آگهی ایشان از روند کار قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با ما در تماس باشید.

قیمت شیشه بالکن (Glass Balcony) چه قدر است؟

برای اطلاع از قیمت انواع محصولات ارائه شده توسط شرکت جام تراس کافی است به صفحه لیست قیمت مراجعه کنید.

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

مطالب مرتبط با بالکن و تراس شیشه ای